Bližší informace

Příprava a tvorba webu

Vytvořit dobrý web je mnohotvárná práce a v mnohém se podobá stavbě domu nebo – pochopitelněji pro ženy – zařizování bytu. Odráží se v něm Vaše představy, cíle a cit pro detaily. Neobejde se bez plánování, přímé práce (stavby, zařizování), odhalování nedostatků a jejich nápravy, rozšiřování nebo úprav podle momentálních potřeb a stejně jako dům nebo byt má i web svou životnost a někdy může být výhodnější ho opustit a postavit nový.

Bezpečnost počítačů a chování na internetu

Počítačům většina lidí věnuje menší úsilí a méně času než mezilidským vztahům. Je to tak správně, přesto i v přístupu k počítačům a jejich programovému vybavení bychom měli zachovávat určitá pravidla a zásady, aby nám jednou neukrojili víc času, peněz, nervů a soukromí, než je únosné...

Software aneb programy, programy a programy

Software, „měkké zboží informatiky“ je programové vybavení informačních zařízení. Naleznete ho nejen v počítačích, ale též v tabletech, mobilech, televizích, DVD přehrávačích, routerech či dálkových ovladačích. Obklopuje nás tedy zásadním způsobem a tak se vyplatí mít o něm základní povědomí.